O nas

Grupa Nomax to wiodący dostawca opakowań dla przemysłu mięsnego, od lat pozostający w ścisłej czołówce producentów siatek wędliniarskich oraz osłonek tekstylnych na rynkach polskim i zagranicznym.

Od początku swojej działalności jesteśmy firmą rodzinną, w pełni opartą o polski kapitał. Wierzymy, że wartości takie jak zaufanie, relacje partnerskie oraz ciągły rozwój są gwarancją owocnej i stabilnej współpracy.

W ofercie Grupy Nomax znaleźć można topowe marki: siatki do wędlin Nomanet, osłonki tekstylne Viscoflex® oraz osłonki z przyprawami Spatex®.

Dostarczamy produkty do przeszło 1200 zakładów mięsnych i hurtowni w kraju. Za granicą nasze produkty dostępne są poprzez sieć ponad 100 dystrybutorów z przeszło 40 krajów. Jesteśmy obecni w całej Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz Australii.

Grupa Nomax

Historia Firmy

Początki firmy wywodzą się z rodzinnej spółki Nomax założonej w 1989 w Piekarach Śląskich. Od tego czasu właściciele i pracownicy nieustannie poszukują kompleksowych rozwiązań dla przemysłu mięsnego, co skutkuje wdrażaniem wielu innowacyjnych produktów. Początkowo przedsiębiorstwo było rodzinną firmą handlową zaopatrująca zakłady rzeźniczo – wędliniarskie w siatki wędliniarskie, jelita, przyprawy i wszelkiego rodzaju dodatki. Od tego czasu, ta kilkuosobowa firma, przekształciła się w prężnie działającą grupę spółek zatrudniających blisko 300 osób.

Grupa Nomax

Wizja i misja

Naszą wizją jest kreowanie oraz dostarczanie najwyższej jakości produktów, dzięki którym produkty mięsne i wędliny zyskują wyjątkowe i indywidualne walory.

„Nadajemy indywidualny styl wędlinom na całym świecie”

Dzięki rodzinnemu pomysłowi na biznes, zaangażowaniu, innowacyjności i stałemu dążeniu do rozwoju Grupa Nomax wyznacza trendy i standardy w pakowaniu.

Grupa Nomax

Polityka Jakości

ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ

Jakość produkowanych przez nas opakowań do przemysłu spożywczego jest dla nas priorytetem, dlatego kładziemy duży nacisk na zachowanie wysokich standardów na każdym polu działania.

Każdego dnia staramy się zapracować na Państwa zaufanie. W tym celu stosujemy i stale doskonalimy System Zarządzania Jakością według standardu FSSC 22000, zatwierdzonego przez organizację GFSI.Wytwarzane przez nas produkty posiadają certyfikat Halal oraz Kosher. Nadzór i kontrolę nad wszystkimi procesami powierzamy doświadczonym i kompetentnym pracownikom oraz wspólnie realizujemy przyjętą Politykę Jakości. 

Wszystkie procesy produkcyjne prowadzone w naszym zakładzie odbywają się zgodnie z zasadami GHP i GMP. W celu zagwarantowania właściwej jakości zdrowotnej oferowanych wyrobów prowadzimy badania laboratoryjne na każdym etapie produkcji – od surowców, poprzez półwyroby aż po wyroby gotowe.

"Od 2004 roku posiadamy wdrożony System Zarządzania Jakością. Początkowo był on certyfikowany w oparciu o wymagania normy EN ISO 9001 oraz System zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności HACCP wg Codex Alimentarius. W połowie 2013 roku w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania zostały wdrożone wymagania normy EN ISO 22000. W roku 2016 uzyskaliśmy pierwszy certyfikat FSSC 22000. Jest to standard uznany przez międzynarodowe stowarzyszenie GFSI (Global Food Safety Initiative) zrzeszające największych producentów żywności na świecie, przedstawicieli sieci handlowych oraz jednostek certyfikacyjnych. Integralną częścią certyfikowanego standardu FSSC 22000 są również wymagania norm ISO 22000:2018, ISO TS 22002-1:2009 oraz ISO TS 22002-4:2013. Utrzymanie certyfikacji stanowi potwierdzenie spełnienia przez nas wysokich standardów w zakresie jakości, higieny i bezpieczeństwa produktu.

Grupa Nomax

Kodeks postępowania

W Nomax Trading doskonale zdajemy sobie sprawę, że rozwój firmy skorelowany jest z rozwojem pracowników, który możliwy jest dzięki stworzeniu odpowiedniego środowiska do nauki i pracy. Niezwykle istotne jest, aby w środowisku tym panowały jasne i przejrzyste zasady współpracy, opierające się na poszanowaniu podstawowych wartości.

Pobierz: Kodeks postępowania w Grupie Nomax

LinkedIn @GrupaNomax

LinkedIn

Blog Ekspercki Blog

pl

Newsletter

Aktualności. Nowości produktowe. Bieżące wydarzenia