Relacje z ostatnich wydarzeń

Ostatni okres stał w Grupie Nomax pod znakiem uczestnictwa w konferencjach, szkoleniach i wydarzeniach branżowych. Przedstawiamy zwięzłe relacje z najważniejszych z nich:

23 września w Zawierciu odbyła się konferencja „EFEKTYWNOŚĆ, czyli jak poprawić skuteczność operacyjną firmy spożywczej” organizowana przez firmę PROMAR. Grupa Nomax objęła była wydarzenie patronatem strategicznym. Celem spotkania było skupienie rynkowych ekspertów z branży spożywczej oraz zachęcenie uczestników do pochylenia się nad kwestią efektywności branży.

Na konferencji wystąpiła Prezes Zarządu Nomax Trading Anna Domagała, referując temat Efektywne i efektowne metody bradingu wyrobów mięsnych. Prelekcja została uznana za wyróżniającą się na tle innych i wyjątkowo interesującą. W trakcie wypowiedzi Anna Domagała skupiła się na kwestii wykorzystania opakowania produktu jako nośnika marki oraz na kreowaniu określonych emocji wśród konsumentów, a tym samym zwiększeniu sprzedaży. Temat ten pozostaje w bezpośredniej korelacji z intensywnymi działaniami rozwojowymi firmy. Grupa Nomax przedstawiła na początku roku dwie nowości – siatkę z etykietą znakującą BrandNet oraz jadalną osłonkę kolagenową Collarex, które służą właśnie budowaniu wizerunku producenta mięsnego.

Wyjątkowo interesujące było także wystąpienie prof. dr hab. Stanisława Gwiazdy, który mówił o poprawie efektywności i innowacyjności produkcji w przemyśle mięsnym, optymalizacji kosztów czy szukaniu nowych źródeł przewagi konkurencyjnej.

W dniach 26-29 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich miała miejsce kolejna edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. Jest to projekt z wieloletnią tradycją, reklamujący się jako najważniejsze wydarzenie dla branży spożywczej w skali całego roku. Równolegle w tym samym miejscu odbywały się targi Polagra Tech, Polagra Gastro, Invest Hotel, Taropak i Logipak. Łącznie MTP odwiedziło w tym roku ponad 63 000 profesjonalistów z branży, z Polski i całego świata. W trakcie targów odbyły się także liczne inspirujące konferencje towarzyszące, panele eksperckie, szkolenia i dyskusje. Była to także świetna okazja do zacieśnienia i nawiązania nowych relacji z Klientami Grupy Nomax. Nasze stoisko, będące częścią standu „Mięso z Polski” organizowanego przez Związek Polskie Mięso, praktycznie przez cały czas oblegane było przez zainteresowanych Klientów. Zwiedzający mieli także okazję poznać z bliska nowości produktowe Grupy Nomax, które dostępne były w specjalnej ladzie chłodniczej.

W trakcie Targów co roku ma miejsce uroczysta gala wręczenia nagród Złotego Medalu MTP. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane już od ponad 30 lat, w tym roku otrzymały dwa produkty Grupy – BrandNet siatka z etykietą znakującą oraz Collarex jadalna osłonka kolagenowa w dowolnym kształcie z nadrukiem. Eksperci zasiadający w jury konkursu docenili w naszych nowościach kryteria takie jak innowacyjność, estetyka, ekonomiczność użycia czy bezpieczeństwo dla środowiska. To wyjątkowe wyróżnienie liderów branży w imieniu Grupy odebrała Wiceprezes Zarządu Aleksandra Ilnicka-Łoza.

Z okazji 95 rocznicy Targów przedstawiciele Grupy Nomax wzięli także udział w uroczystej „Gali 9.5 Zmysły i Żywioły” odbywającej się w Sali Ziemi MTP. Energetyczna muzyka, występu performerów, ciekawostki z historii targów oraz pyszne, tradycyjne jedzenie – tak najkrócej można opisać ten wyjątkowy wieczór.

14 października w Warszawie uczestniczyliśmy w II edycji konferencji Packaging: Marketing and Technology, którą organizował Instytut PWN. Zgromadziła ona ponad setkę reprezentantów firm z różnych sektorów, odpowiedzialnych za tworzenie i rozwój produktów, projektowanie i produkcję opakowań oraz promocję marek i kreowanie brandów. Wydarzenie podzielone było na trzy bloki tematyczne, dotyczące nowoczesnych technologii, marketingu opakowań oraz wymagań prawnych i rebrandingu marki. Szczególnie wciągające okazały się prelekcje eksperckie dotyczące wizualnego języka opakowań, pakowaniu emocji oraz analizie najpopularniejszych błędów znanych marek, które zaprezentowali Michał Kociankowski (Materiały i technologie pakowania wspierające oczekiwany odbiór cech marki i produktu przez konsumenta) oraz Robert Lis (Opakowanie w marketing mix. 10 błędów na drodze do większej sprzedaży).

Konferencja była dobrą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych, ciekawych kontaktów biznesowych oraz pogłębienia wiedzy o marketingu opakowań. Do Piekar wróciliśmy pełni inspiracji!

Największym wydarzeniem, w którym ostatnio uczestniczyli przedstawiciele Grupy Nomax, była IX edycja Forum Rynku Spożywczego i Handlu, która odbyła się w dniach 17-18 października. Organizowana w Warszawie corocznie przez wydawców serwisów branżowych portalspożywczy.pl i dlahandlu.pl, jest to największa konferencja skierowana do sektora spożywczego i handlowego w Polsce. Zgromadziła ona kilkuset przedstawicieli kluczowych przedsiębiorstwa, producentów, przetwórców, dystrybutorów i handlowców żywności i napojów w kraju. We współorganizacji konferencji uczestniczyły także organizacje branżowe oraz przedstawiciele rządu. Tegorocznej edycji FRSiH przewodził temat innowacyjności branży spożywczej, którą rozpatrywano w szerokim kontekście: produktowym, marketingowym i produkcyjnym. Wydarzenie odbyło się w konwencji prezentacji, debat i wystąpień ekspertów. Odbyła się także wieczorna gala z wręczeniem nagród nagród „Rynku Spożywczego” i certyfikatów „Dobry Produkt”. Forum to miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń oraz platforma promocji innowacyjnych rozwiązań o wyśmienitej renomie. Z przyjemnością skorzystaliśmy z licznych okazji do networkingu i nieformalnych spotkań biznesowych. Swoją uwagę szczególnie skupiliśmy na panelach: Sprzedawaj emocje zamiast produktów! – nowe wyzwania dla marketerów, oraz Przemysł mięsny – kluczowe przewagi polskich producentów mięsa i wędlin, zdominowaną dyskusją na temat bieżących problemów sektora.

Grupa Nomax była jednym z partnerów Forum.

Prosto z Forum Rynku Spożywczego delegacja Grupy Nomax udała się do Paryża by odwiedzić targi SIAL, będące inspiracją dla branży spożywczej. Ponad 7 000 wystawców i niemal 155 000 odwiedzających zebrało się w dniach 16-20 października w stolicy Francji by podzielić się innowacyjnymi pomysłami, wyróżniającymi się produktami czy w celu wymiany doświadczeń. Odbywające się od 1964 roku, na przestrzeni lat targi SIAL stały się światowym punktem odniesienia dla najważniejszych graczy sektora spożywczego, handlu detalicznego i hotelarstwa. To miejsce spotkań kluczowych producentów i odbiorców, kładące szczególny nacisk na największe światowe wyzwania branży.

Uczestnictwo we wszystkich tych wydarzeniach już przyniosło pierwsze efekty. Jesteśmy pełni inspiracji i zmotywowani, by w dalszym ciągu świadczyć najwyższej jakości, innowacyjne usługi związane z opakowaniami dla przemysłu mięsnego, które z pasją tworzymy.

Artykuły Podobne

LinkedIn @GrupaNomax

LinkedIn

Blog Ekspercki Blog

pl

Newsletter

Aktualności. Nowości produktowe. Bieżące wydarzenia