Jak poprawić wygląd wędlin

Czy chciałbyś, aby wędlina Twojej marki wyróżniała się  spośród innych i zachęcała klienta do zakupu?

Mamy na to rozwiązanie.  Istotnym czynnikiem sukcesu jest atrakcyjny wygląd zewnętrzny produktu. Wielu producentów wędlin kładzie ogromny nacisk na rodzaj opakowania, jego kształt oraz kolor, tak aby wędlina odznaczała się oryginalnością i przyciągała wzrok.

Właściwy wygląd i uformowanie produktu mięsnego zależy od odpowiednio dobranej siatki wędliniarskiej, czy osłonki. Dlatego przy wyborze warto poradzić się specjalistów Nomax Trading, którzy pomogą w wyborze opakowania. Firma jest wyłącznym dystrybutorem na rynku krajowym i rynkach zagranicznych elastycznych i nieelastycznych siatek wędliniarskich NomaNet, a także, osłonek tekstylnych Viscoflex i osłonek z przyprawami Spatex.

Przy produkcji wyrobów parzonych oraz produkowanych bez wędzenia, czyli szynek, polędwic, baleronów polecane są siatki łatwozdejmowalne. Od początku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem z uwagi na optymalizację procesu produkcji.

- Zainteresowanie produktami parzonymi, wynika z ich atrakcyjnego wyglądu, który mocno wyróżnia się na tle standardowych wędlin. Jasny kolor produktu, przywołujący skojarzenia związane ze świeżością i zdrowiem idealnie wpasowuje się w oczekiwania konsumentów dotyczące zdrowego trybu życia – komentuje Adrian Woźnica, technolog Nomax Trading.

W odpowiedzi na zapytania klientów, poszukujących wysokiej jakości opakowania dla salami produkowanego we Włoszech, powstała siatka La Rete Net, która  polecana jest do produkcji dojrzewających, suszonych i podsuszanych wędlin klasy Premium. Dzięki jej zastosowaniu produkt optycznie przypomina  włoskie wędliny dojrzewające.

Siatka doskonale oplata produkt finalny a dzięki unikatowej formule zachowuje swoje właściwości podczas porcjowania produktu, co oznacza, że nie przekręca się i nie narusza konstrukcji wyrobu.

Do produkcji szynek tradycyjnych, wędzonek, wyrobów rolowanych szczególnie polecana jest jadalna folia kolagenowa NomaColl Film.

Wysoka przepuszczalność dla dymu wędzarniczego zapewnia wyrobom atrakcyjny i naturalny wygląd oraz smak wędzenia. Folia może zostać użyta również w połączeniu z siatką wędliniarską. Po usunięciu siatki, struktura powierzchni wyrobu zostaje nienaruszona, z uwagi na wytrzymałą konstrukcję folii, a co za tym idzie, folia zapobiega powstawaniu strat podczas procesu produkcji.

Wyroby podrobowe, salcesony, pasztety, ze względu na rodzaj i konsystencję farszu, wymagają zastosowania osłonek o doskonałej szczelności, zmniejszających ubytki podczas procesu obróbki termicznej. W tym celu doskonale sprawdzają się osłonki tekstylne Viscoflex, dzięki którym możemy uzyskać produkty stałowagowe.

-„W ostatnim czasie zauważamy coraz większe zainteresowanie osłonkami o mniejszych rozmiarach, wykorzystywanych do produkcji wyrobów o małej wadze, które nie wymagają porcjowania. Produkty stałowagowe są wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem, dlatego są coraz częściej wybierane przez konsumentów. Ich mały rozmiar ma również znaczenie dla przetwórców żywności, którym zależy na utrzymaniu jak najniższych kosztów logistycznych oraz usprawnieniu zarządzania towarem w sklepie - mówi Tomasz Bury Specjalista ds. Marketingu i PR Nomax Trading".

Szeroki wybór form, kolorów oraz indywidualne nadruki pozwalają nadać wędlinom unikalny wygląd, charakteryzujący markę, czy linię produktową.

Nie sposób jednak przedstawić wszystkie rozwiązania proponowane przez Nomax Trading. Zgodnie z misją przedsiębiorstwa „Nadajemy indywidualny styl wędlinom na całym świecie” do każdego klienta oraz produktu firma podchodzi indywidualnie, aby sprostać tym najbardziej wymagającym.

Możecie mieć Państwo pewność, że decydując się na współpracę otrzymacie profesjonalne doradztwo oraz pomoc w wyborze odpowiedniego rodzaju siatki wędliniarskiej, bądź osłonki. Zapraszamy do kontaktu.

LinkedIn @GrupaNomax

LinkedIn

Blog Ekspercki Blog

pl

Newsletter

Aktualności. Nowości produktowe. Bieżące wydarzenia