Doskonałe narzędzie do kreowania wyrobów mięsnych

Osłonki do wędlin są niezbędnym elementem wykorzystywanym podczas produkcji wyrobów mięsnych. Nadają im kształt i atrakcyjny wygląd. Warto więc sięgnąć po takie, które przyciągną uwagę klienta, ale jednocześnie będą funkcjonalne i przyniosą korzyści producentowi wędlin.

O nowej propozycji osłonek z przyprawami, które usprawnią proces produkcji i w efektywny sposobów przyciągną uwagę konsumenta mówi Marek Stępel Product Manager z firmy Nomax Trading.

Co wyróżnia osłonki Spatex® InShape spośród innych osłonek Państwa firmy?

Osłonki Spatex® InShape pokryte są aromatycznymi przyprawami, ziołami i specjalnie skomponowanymi mieszankami, które nadają produktom mięsnym i wędlinom wyjątkowy wygląd, smak i aromat. Bogata gama przypraw sprowadzanych z całego świata jest nieustannie uzupełniana
o nowe rozwiązania i kompozycje opracowywane w naszym dziale Badań i Rozwoju lub będące odpowiedzią na indywidualne potrzeby Klientów.

Osłonki Spatex® InShape to rewolucyjne rozwiązanie, które spełnia równocześnie dwie funkcje: formowanie produktu w dowolny kształt oraz równomiernego pokrycia przyprawami. Zapewnia bardzo trwałe przyleganie powłoki przyprawowej do wyrobu w trakcie obróbki termicznej, ekspozycji produktu w ladzie sklepowej, a także procesu plasterkowania w sklepie.

Jakie jest zastosowanie ww. osłonek?

Osłonki Spatex® InShape pozwalają na transfer ziół i kompozycji drobno i gruboziarnistych przypraw na produkt wędliniarski. Umożliwiają regularne naniesienie przypraw na całej powierzchni wędliny, dzięki czemu zarówno smak, kolor jak i aromat przyprawy są jednolite na całym produkcie. Jest to idealne rozwiązanie dla produktów plasterkowanych, wyroby zyskują wyjątkowy, niepowtarzalny
i pożądany przez Klienta smak, wygląd i aromat. Dzięki zastosowaniu osłonek Spatex InShape możemy wyeliminować proces ręcznego obsypywania co znacząco przyspiesza proces produkcji.

Jakie korzyści będzie czerpał producent, który zastosuje tą osłonkę do swoich wędlin?

Stosując osłonki Spatex® InShape producent zyskuje nieograniczone możliwości tworzenia linii produktowych opartych o formę, kolor i smak. Usprawnia proces produkcji wyrobów pokrytych przyprawami, ponieważ eliminuje proces ręcznego obsypywania. Podnosi atrakcyjność wyrobu gotowego oraz nadaje mu szlachetności dzięki równomiernemu otoczeniu przyprawą całej powierzchni produktu, oraz wyróżnia produkt na półce sklepowej.

Obecnie dostępne na rynku rozwiązania w zakresie osłonek z transferem przypraw ograniczone były albo do produktów w formie prostych batonów, z reguły przeznaczonych pod produkty paczkowane w formie plasterków, albo wymagały użycia specjalnych form, aby w mocno ograniczony i kosztochłonny sposób uzyskać atrakcyjny dla klienta wygląd wędliny. Osłonki Spatex Inshape to jedyne dostępne rozwiązanie dające nieograniczone praktycznie możliwości stworzenia produktów przyciągających uwagę klienta nie tylko kolorem naturalnych przypraw, ale też formą, co ma przełożenie na zwiększoną sprzedaż produktów.

LinkedIn @GrupaNomax

LinkedIn

Blog Ekspercki Blog

pl

Newsletter

Aktualności. Nowości produktowe. Bieżące wydarzenia